Akční a zvýhodněné nabídky přímo od maďarských lázeňských hotelů!

Dálniční poplatky

Dálniční a silniční poplatky v Maďarsku a pár dobrých rad

Ceník dálničních známek - platnost od 1.1.2023

Kategorie a popis

Týdenní | Měsíční

D1M

motocykl

2750 Ft | 4450 Ft 

D1

mot. voz. do 7 osob a do 3,5 t vč. přívěsu

5500 Ft | 8900Ft

D2

mot. voz. více než 7 osob
a nad 3,5 t vč. přívěs
(sem patří i obytný vůz)

8200 Ft | 12 600Ft

U

přívěs k D2

5500 Ft | 8900Ft

On-line nákup virtuální známky

Neriskujte, kontroly se provádí i kamerovým systémem stejně jako i rychlost vozidla a pokuta dojde během 14 dnů do všech států Evropské unie.
Motorista, který najede omylem bez platné známky na placený úsek dálnice nebo rychlostní silnice má ještě 60 minut na nákup dálniční známky. Pokud tedy bude mít již známku nakoupenou počínaje od najetí na placený úsek během 60 minut, tak nebude pokutován. Opustí-li dřív než 60 minut placený úsek bez platné známky, pokutován však bude.

Dobré a užitečné rady pro motoristy používající maďarské dálnice a rychlostní silnice:

 • V Maďarsku je v prodeji pouze virtuální známka. Nákup můžete učinit i z mobilního telefonu nebo na libovolné čerpací stanici (ujistěte se, že je registrační číslo vozidla zadáno správně).
 • Délka dálnic a rychlostních silnic v Maďarsku je přes 2 400 km, ale výstavba nových úseků však pokračuje. Kvalita těchto silnic je dobrá, ale přinejmenším přijatelná. Dá se tedy říci, že do kteréhokoli koutu Maďarska po husté sítí dálnic se dostanete poměrně rychle.
 • Nabíjení elektromobilů v Maďarsku
  Maďarsko má velké pokrytí nabíječkami pro elektromobily, člověk se dostane do každé části země, i když má jeho vůz jen menší (20-30 kWh) baterii.
  Podél hlavních silnic nabízí několik poskytovatelů služeb velkokapacitní stejnosměrné nabíječky. Na veřejných parkovištích větších měst, ale i na parkovištích nákupních center, turistických atrakcí a hotelů jsou k dispozici nabíječky střídavého proudu o výkonu 11-22 kW, které lze využít jako cílové nabíječky. Většina nabíječek není zdarma, ale k největším sítím lze snadno přistupovat prostřednictvím roamingu přes mobilní aplikace a RFID karty většiny mezinárodních poskytovatelů služeb.
  Většina nabíječek na střídavý proud o výkonu 22 kW je vybavena pouze zásuvkou na střídavý proud (bez kabelu). Vždy si s sebou vezměte vlastní kabel. Nabíjení střídavým proudem o výkonu 43 kW je často zpoplatněno za minutu, takže pro pomalu se nabíjející vozidla může být drahé.
  Zdroj: villanyautosok.hu
  Více informací ve slovenštině na výše uvedené stránce!

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu