Rekonstrukce jednoho bazénu v lázních Bükfürdő

27.10.2018 12:26

Šíří se zprávy o tom, že v "lázních Bükfürdő probíhá rekonstrukce". Chceme předejít "ne celkem korektních" zprávám a proto
uvádíme korektní informace pocházejících prací a to z autentického zdroje:
od 17. září v lázních Bükfürdő v zoně I. byla zahájena rekonstrukce bazénu č. 5. (tj. jednoho bazénu a ne celého areálu - ne celého areálu, jak to některé české zdroje interpretují).
O který bazén se přesně jedná, můžete se podivat na této mapě areálu.
Dokončení rekontrukce bazénu č. 5 se plánuje k 15. prosinci 2018, ale nejpozdějí však do Vánoc.
Lázeňský areál je propojen hotely Répce*** a Répce Gold****.
Tyto hotely poskytují služby vždy včetně vstupenky do zony I. (léčivé bazény).
Je nabízená hotelovým hostům (Répce*** a Répce Gold****) kompenzace na období rekonstrukce: při pobytu obdrží vstupenku platnou do zóny č. I. + do zóny č. II. V zóně II. je přístup do 4 částečně krytých bazénů (z toho 2 s léčivou vodou), dále venkovní bazén Srdce s léčivou vodou, vnitřní zážitkový bazén, vnitřní perličková lázeň, vnitřní dětský bazén, celkem 3 vnitřní skluzavky a zážitkový bazén Žraločí jeskyně.
Více náklady jmenované hotely berou na sebe!
Důležité je si však uvědomit, že v Maďarsku lázeňská zařízení jsou "ostře sledované" příslušnými státními orgány. Žádné lázně si nemohou dovolit zanedbat areály a neprovádět pravidelné údržby, opravy na bazénech či celkovou rekonstrukci. Cílem rekonstrukce je vždy i modernizace. Ve všech maďarských lázní jmenované práce probíhají většinou na podzim či v zímě a to za provozu.
Mohou se vyskytnout menší nepříjemnosti ze strany návštěvníků, ale pamatujte si proím, že účinky dané či oné léčivé vody se nemení.