Ceny ubytování v důsledku koronaviru v Maďarsku

23.06.2020 15:49

Ceny hotelových a ostatních ubytovacích služeb se v důsledku koronaviru nesnížily. Nejlepší případ je, když staré ceny zůstali na úrovni před koronavirem.
Ve skutečnosti se poptávka prudce zvýšila na zbývající měsíci a to až do konce roku.
Důvodem je také skutečnost, že mnoho hotelů začalo v březnu letošního roku s renovací čímž si vylepší hotel a zachrání pracovní místa svých zaměstnanců, kteří se aktivně zůčastni v prací. To znamená, že je méně místa v hotelech.
Takže ve vyhledavaných lázních musíte počítat s rostoucími cenami. Ti, kteří si včas nerezervují místo možná, že zůstanou bez ubytocání.
Obecně platí, že ceny ubytování v Maďarsku jsou založeny na poptávce. Nelze hovořit o pevných cenách: čím vyšší je poptávka, tím vyšší jsou ceny.
Akce vyhlašují pouze méně vyhledávané hotely, které mají sice vynikajíci služby, ale nemají poblíž lázně nebo daná lokalita je zatím méně známá v okruhu cizinců.
Myslíme, že do konce roku ve vyhledávaných lázeňských hotelech akce nebudou dostupné.
Jedině platná celoplošná sleva je, za každého hosta rekreační taxu hradi maďarský stát do 31. prosince letošního roku. A to třeba při pobytu 7 noci dvou osob je minimálně 42 €.