Cena vstupenek do maďarských lázní

03.04.2017 11:59

Maďarské lázně Buk - Bukfuro - Bükfürdő (v těchto lázní nedávno byl modernizován systém vstupek)Hned na začátku je nutno konstatovat, že by byla velká odvaha a dobrodružství publikovat ceny vstupenek do maďarských lázní. Přečtete-li si následující fakta, uznáte, že zodpovědně to opravdu nejde.
Z pohledu majetkoprávních vztahů patří lázně většinou místním samosprávám, státu nebo soukromým podnikatelům.
Tvorbu a výši cen žádný zákon neupravuje a z toho vyplývá, že v cenách vládne - v dobrém slova smyslu - menší chaos...
Například nelze mluvit ani o sezonních cenách a to z toho prostého důvodu, že u nás v lázních je sezona prakticky po celý rok. Vždyť horká termální voda je k dispozici celoročně a lze ji využívat bez ohledu na roční období či počasí.
Seniorské a mládežnické slevy si upravují lázně také podle vlastního uvážení. Většinou se však výše slev pohybuje okolo 10 procent. Totéž platí i pro skupinové ceny.
Děti do 5 let mají pravidelně vstup zdarma.
Slevy se aplikují především ve formách, které jsou vázány například na denní dobu. Třeba před koncem provozní doby, cca 3-4 hodiny, bývají občas vstupenky v některých lázních levnější. Někde lze získat i slevy v rámci rodinného vstupného.

Ale pro Vaši orientaci uvádíme, kde a jaké jsou vstupné (za 100 forintů zaplatíte zhruba 9 korun). Zde dodáváme, že v Maďarsku většina bank a směnárny v nákupních centrech vykupují české koruny. Doporučujeme banku OTP Bank, disponující nejhustší sítí poboček.

Nejvyšší vstupné zaplatíte v budapešťských lázních.
Ceny se pohybují od 2000-3000 Ft na osobu a někde i více.

Podle výše ceny pak následují ceny vstupenek lázní nacházejících se v  Západním Zadunají.
Zde zaplatíte za denní vstup 1500-2500 Ft.

Nejlevnější vstupenku si pořídíte v lázních v oblasti Velké Maďarské nížiny a to ve výši 700-1400 Ft.

Pokud si přejete využít v lázních i některé další služby, je třeba si k uvedeným orientačním cenám připočítat ještě menší sumu za použití saun, zážitkových prvků, za skříňky apod.

Typ vstupenek představuje také pestrobarevnou škálu. Ve větších lázních Vás odbaví pomocí elektronické vstupenky (jedná se o elektronický náramek, za který se vybírá vratná záloha) a někde je řešení tradiční, klasickou vstupenkou.

Úschovny cenin najdete bez výjimky v každých lázních.

Způsoby platby: je omyl si myslet, že celoplošně lze hradit služby s Eurem navzdory tomu, že Eura máme rádi... V Západním Zadunají lze v několika lázních platit Eurem, ale mějte na paměti, že platidlem je v Maďarsku forint. Ve větších lázních můžete vstupné hradit i platební kartou.